1.5KE24CA A0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5KE24CA A0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20.5V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
33.2V
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-201
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
1.5KE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
47A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
22.8V