1.5KE150CA B0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5KE150CA B0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO201
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
207V
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.6A
Series :
1.5KE
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
DO-201
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Line Protection :
No
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
128V
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
143V