1.5KE130CA B0G
Mfr.Part #
1.5KE130CA B0G
Description
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
124V
Supplier Device Package :
DO-201
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Bidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.7A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
111V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
179V