1.5KE12CA B0G
Mfr.Part #
1.5KE12CA B0G
Description
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Packaging :
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
94A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
16.7V
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10.2V
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V