1.5KE110A-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1.5KE110A-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 94VWM 152VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Peak Pulse Current :
9.87A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
104.5V
JESD-609 Code :
e3
Unidirectional Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Box (TB)
Type :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Breakdown Voltage :
110V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Unidirectional Channels :
1
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Polarity :
Unidirectional
Termination :
Axial
Reverse Standoff Voltage :
94V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Mount :
Through Hole
Clamping Voltage :
152V
Peak Pulse Power :
1.5kW