08SSR-32H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
08SSR-32H
Manufacturer
JST
Description
CONN RCPT 8POS IDC 32AWG TIN
Stock
285
In Stock :
285
Manufacturer :
JST
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Mixed Contacts :
No
Contact Type :
Female Socket
Wire Type :
Discrete
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Pbfree Code :
yes
UL Flammability Code :
94V-0
Pitch :
0.039 1.00mm
ECCN Code :
EAR99
Contact Material :
Phosphor Bronze
Contact Finish :
Tin
Color :
Gray
Factory Lead Time :
18 Weeks
Wire/Cable Gauge :
32 AWG
MIL Conformance :
No
IEC Conformance :
Wire Gauge :
32 AWG