0805E123K101KHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805E123K101KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 100V 0805
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.012µF
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
0805E123K101KHT
Knowles Precision 0805E123K101KHT
0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±10% 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805E123K101KHT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.
0805E123K101KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm