0805D820J501KHT
Mfr.Part #
0805D820J501KHT
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
82pF
Datasheets
0805D820J501KHT
Knowles Precision 0805D820J501KHT
82pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805D820J501KHT Overview
Programs on this device are of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805D820J501KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm