0805D471J101KHT
Mfr.Part #
0805D471J101KHT
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~200°C
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
0805D471J101KHT
Knowles Precision 0805D471J101KHT
470pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805D471J101KHT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805D471J101KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm