0805D150J101KHT
Mfr.Part #
0805D150J101KHT
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Capacitance :
15pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.054 1.37mm
Datasheets
0805D150J101KHT
Knowles Precision 0805D150J101KHT
15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805D150J101KHT Overview
Programs on this device are of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805D150J101KHT Features
a size/dimension of 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm