06SUR-32S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
06SUR-32S
Manufacturer
JST
Description
CONN RCPT 6POS IDC 32AWG TIN
Manufacturer :
JST
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
IDC
IEC Conformance :
No
Packaging :
Bulk
Filter Feature :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
UL Flammability Code :
94V-0
MIL Conformance :
Connector Type :
Receptacle
Total Number of Contacts :
6
DIN Conformance :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Option :
WITH CABLE ASSEMBLY
Contact Material :
COPPER ALLOY
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Closed End
Contact Finish :
Tin
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge :
32 AWG
Series :
SUR
Color :
Natural
Pbfree Code :
yes
Termination Type :
IDC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Wire Type :
Discrete
Pitch :
0.031 0.80mm