0630CDMCCDS-150MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0630CDMCCDS-150MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 3.3A 115MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
Inductance :
15μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
17 Weeks
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Current - Saturation :
4.3A
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
0630CDMC/DS
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Material - Core :
Metal
Current Rating :
3.3A
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
DC Resistance (DCR) :
115mOhm Max
Datasheets
0630CDMCCDS-150MC
Sumida Corporation 0630CDMCCDS-150MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD