06035C220JAT2A
Mfr.Part #
06035C220JAT2A
Description
CAP CER 22PF 50V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
50V