06033A150JAT2A
Mfr.Part #
06033A150JAT2A
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
GENERAL PURPOSE
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Width :
0.81mm
Capacitance :
15pF
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
Published :
Pbfree Code :
yes
Depth :
810μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Multilayer :
yes
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C