0402-2N2K
Mfr.Part #
0402-2N2K
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH 960MA 70MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Lead Free :
Contains Lead
Inductance :
2.2nH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
402
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Published :
Test Frequency :
250MHz
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Current Rating :
960mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±10%
Type :
Wirewound
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
Datasheets
0402-2N2K
0402-2N2K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD