02013J2R4BBSTR\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013J2R4BBSTR\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 2.4PF 25V 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Capacitance :
2.4pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Series :
Accu-P®
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm