02013J2R4ABSTR
Mfr.Part #
02013J2R4ABSTR
Description
ACCU-F/P
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.4pF
Length :
600μm
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Positive Tolerance :
2.0833%
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Depth :
325μm
Negative Tolerance :
2.0833%