02013J2R3ABSTR
Mfr.Part #
02013J2R3ABSTR
Description
ACCU-F/P
Thin Film Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Case Code (Metric) :
Published :
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
C0G
Capacitance :
2.3pF
Height :
230μm
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
170.097139μg
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Mount :
Surface Mount
Positive Tolerance :
2.1739%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
300μm
Depth :
325μm
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Negative Tolerance :
2.1739%