02013J2R1QBSTR
Mfr.Part #
02013J2R1QBSTR
Description
ACCU-F/P
Capacitance :
2.1pF
Width :
0.325mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Length :
0.6mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Package / Case :
Height :
0.225mm
Positive Tolerance :
1.4286%
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Negative Tolerance :
1.4286%