02013J2R1BBWTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013J2R1BBWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 2.1PF 25V 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.1 PICO FARAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
0.6mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Series :
Accu-P®
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Reference Standard :
MIL-STD-202F
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Tolerance :
±0.1pF
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Published :
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Width :
0.325mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
2.1pF