02013J2R1BBSTR
Mfr.Part #
02013J2R1BBSTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 2.1PF 25V 0201
Thin Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Capacitance :
2.1pF
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Length :
0.6mm
Mounting Type :
Height :
225μm
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
Accu-P®
Published :
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm