02013J1R9PBSTR
Mfr.Part #
02013J1R9PBSTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Thin Film Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
HTS Code :
Series :
Accu-P®
Tolerance :
±0.02pF
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
1.9pF
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.325mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Length :
0.6mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm