02013J1R9ABSTR
Mfr.Part #
02013J1R9ABSTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.9PF 25V 0201
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Number of Pins :
2
Length :
0.6mm
Lead Free :
Lead Free
Dielectric :
C0G
Height :
225μm
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Capacitance :
1.9pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
TR, 7/13 Inch
Depth :
325μm
Voltage - Rated DC :
25V