02013J1R8BBSTR
Mfr.Part #
02013J1R8BBSTR
Description
ACCU-F/P
Thin Film Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.1 PICO FARAD
Factory Lead Time :
14 Weeks
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
225μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Voltage - Rated :
25V
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
1.8pF
Width :
325μm
Length :
600μm
Positive Tolerance :
5.5556%
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
325μm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C