02013J1R6ABWTR
Mfr.Part #
02013J1R6ABWTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.6PF 25V 0201
Thin Film Capacitors
Width :
0.325mm
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Factory Lead Time :
14 Weeks
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
Accu-P®
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Length :
0.6mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
275μm
Published :
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Feature :
RF, High Q, Low Loss
JESD-609 Code :
e0
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reference Standard :
MIL-STD-202F
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Free :
Contains Lead
Capacitance :
1.6pF
Tolerance :
±0.05pF