02013J1R5ABWTR
Mfr.Part #
02013J1R5ABWTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0201
Thin Film Capacitors
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Tolerance :
±0.05pF
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reference Standard :
MIL-STD-202F
Series :
Accu-P®
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.325mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Pbfree Code :
No
Length :
0.6mm
Case Code (Imperial) :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
Capacitance :
1.5pF
Height :
275μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V