02013J1R5ABSTR
Mfr.Part #
02013J1R5ABSTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0201
Pbfree Code :
yes
Length :
0.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
325μm
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
RF, High Q, Low Loss
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Height :
225μm
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Tolerance :
±0.05pF
Contact Plating :
Tin
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Series :
Accu-P®
Voltage - Rated DC :
25V
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Capacitance :
1.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C