02013J1R4ABSTR
Mfr.Part #
02013J1R4ABSTR
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP THIN FILM 1.4PF 25V 0201
Thin Film Capacitors
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.05pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Weight :
170.097139μg
Depth :
325μm
Capacitance :
1.4pF
Dielectric :
C0G
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.05 PICO FARAD
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
TR, 7/13 Inch
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
Accu-P®
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Height :
230μm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm