02013J1R2BBSTR
Mfr.Part #
02013J1R2BBSTR
Description
ACCU-F/P
FILM CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Positive Tolerance :
8.3333%
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Width :
300μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Mount :
EAR99
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
325μm
Length :
600μm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.1 PICO FARAD
Height :
230μm
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Negative Tolerance :
8.3333%
HTS Code :
Capacitance :
1.2pF