02013J1R0PBWTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013J1R0PBWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
ACCU-F/P
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Width :
0.325mm
Negative Tolerance :
2%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.02 PICO FARAD
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Reference Standard :
MIL-STD-202F
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Positive Tolerance :
2%
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
0.225mm
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
1pF
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Length :
0.6mm