02013J1R0PBSTR
Mfr.Part #
02013J1R0PBSTR
Description
CAP THIN FILM 1PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Lead Free :
Lead Free
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Height :
230μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.02pF
Width :
0.325mm
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
0.6mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm