02013J1R0BBSTR
Mfr.Part #
02013J1R0BBSTR
Description
CAP THIN FILM 1PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
CAPACITANCE TOLERANCE IS 0.1 PICO FARAD
Published :
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Width :
0.325mm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
1pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Pbfree Code :
yes
Series :
Accu-P®
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1pF