02013J0R9PBSTR
Mfr.Part #
02013J0R9PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Capacitance :
0.9pF
Tolerance :
±0.02pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Dielectric :
C0G
Series :
Accu-P®
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Radiation Hardening :
No
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR
Height :
225μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Length :
0.6mm