02013J0R8PBSTR
Mfr.Part #
02013J0R8PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.8PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.8pF
Dielectric :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Height :
225μm
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.02pF
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Length :
0.6mm
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Published :
Depth :
325μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Accu-P®
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C