02013J0R6PBSTR
Mfr.Part #
02013J0R6PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.6pF
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.02pF
Packing Method :
TR
Series :
Accu-P®
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
22 Weeks
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Height :
230μm
Depth :
325μm
Length :
0.6mm