02013J0R5PBSTR
Mfr.Part #
02013J0R5PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Pbfree Code :
yes
Published :
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Number of Pins :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Depth :
325μm
Lead Free :
Lead Free
Series :
Accu-P®
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Length :
0.6mm
Dielectric :
C0G
Height :
225μm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Packing Method :
TR
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.02pF
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.5pF