02013J0R3PBSTR
Mfr.Part #
02013J0R3PBSTR
Description
CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0201
Product Category :
Thin Film Capacitors
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.011 0.28mm
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Feature :
RF, High Q, Low Loss
Depth :
325μm
Tolerance :
±0.02pF
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Length :
0.6mm
Packing Method :
TR
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.3pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.013W 0.60mmx0.33mm
Height :
225μm
Series :
Accu-P®
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
0 ppm/°C