02013D332KAT2A
Mfr.Part #
02013D332KAT2A
Description
CAP CER SMD
Product Category :
Ceramic Capacitors
Positive Tolerance :
10%
Polarity :
NON-POLARIZED
Length :
0.6mm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
0.0033μF
Mounting Feature :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Temperature Characteristics Code :
X5R
Height :
0.33mm
Width :
0.3mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Negative Tolerance :
10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V