02013D221KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013D221KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
HTS Code :
Tolerance :
10%
Temperature Characteristics Code :
X5R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
0.6mm
Polarity :
NON-POLARIZED
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Operating Temperature (Max) :
85°C
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
220pF
Dielectric :
X5R
Width :
0.3mm
Voltage - Rated DC :
25V