02013D103MAT2A
Mfr.Part #
02013D103MAT2A
Description
CAP CER SMD
Capacitance :
0.01μF
Multilayer :
yes
Height :
0.33mm
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
NON-POLARIZED
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature (Max) :
85°C
Negative Tolerance :
20%
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C