02013D103KAT2A
Mfr.Part #
02013D103KAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
0.6mm
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.33mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
0.3mm
Surface Mount :
yes
Dielectric :
X5R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
NON-POLARIZED
Package / Case :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Multilayer :
Capacitance :
10nF