02013C221JAT2A
Mfr.Part #
02013C221JAT2A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
0.33mm
Length :
600μm
Case Code (Metric) :
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Width :
0.3mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Capacitance :
220pF
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V