02013A9R1DAT2A
Mfr.Part #
02013A9R1DAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Weight :
170.097139μg
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5pF
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
330.2μm
Length :
600μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
300μm
Width :
300μm
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
9.1pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
02013A9R1DAT2A
KYOCERA AVX 02013A9R1DAT2A
9.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)