02013A9R1CAQ2A
Mfr.Part #
02013A9R1CAQ2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Thickness :
330.2μm
Tolerance :
±0.25pF
Factory Lead Time :
20 Weeks
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
9.1pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
02013A9R1CAQ2A
KYOCERA AVX 02013A9R1CAQ2A
9.1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)