02013A9R1BAT2A
Mfr.Part #
02013A9R1BAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0201
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness :
330.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
300μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
9.1pF
Width :
304.8μm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
600μm
Datasheets
02013A9R1BAT2A
KYOCERA AVX 02013A9R1BAT2A
9.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)