02013A9R0DAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
02013A9R0DAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0201
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
300μm
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
600μm
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Depth :
300μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
330.2μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
9pF
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
02013A9R0DAT2A
KYOCERA AVX 02013A9R0DAT2A
9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)