02013A8R2BAT2A
Mfr.Part #
02013A8R2BAT2A
Description
CAP CER 8.2PF 25V C0G/NP0 0201
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Tolerance :
±0.1pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
C0G NP0
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
8.2pF
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
0.33mm
Temperature Characteristics Code :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
300μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Length :
0.6mm
Contact Plating :
Tin
0201 (0603 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Width :
0.3mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
02013A8R2BAT2A
KYOCERA AVX 02013A8R2BAT2A
8.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)