02013A8R0DAT2A
Mfr.Part #
02013A8R0DAT2A
Description
CAP CER 8PF 25V NP0 0201
Factory Lead Time :
12 Weeks
GENERAL PURPOSE
Depth :
300μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Weight :
170.097139μg
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
02013A8R0DAT2A
KYOCERA AVX 02013A8R0DAT2A
8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)