02013A8R0CAT2A
Mfr.Part #
02013A8R0CAT2A
Description
CAP CER 8PF 25V NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
8pF
Voltage - Rated DC :
25V
Surface Mount, MLCC
Depth :
300μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.25pF
Radiation Hardening :
No
Datasheets
02013A8R0CAT2A
KYOCERA AVX 02013A8R0CAT2A
8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)