02013A820JAT4A
Mfr.Part #
02013A820JAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Negative Tolerance :
5%
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
82pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Width :
0.3mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Positive Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
ROHS3 Compliant
Height :
0.33mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
0.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
Datasheets
02013A820JAT4A
KYOCERA AVX 02013A820JAT4A
82pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)